მთავარი მთავარი ევროპა ლიგაზე ქართული გუნდების მეტოქეები გაირკვნენ

ევროპა ლიგაზე ქართული გუნდების მეტოქეები გაირკვნენ

ავტორი კახა მიხანაშვილი
92 ნახვა

რამდენიმე წუთის წინ დასრულებულ კენჭისყრის შედეგად  ევროპა ლიგაზე ქართული გუნდების მეტოქეები გამოვლინდნენ.

ჩვენ გუნდებს წილისყრაში გაუმართლად. მათი მოწინააღმდეგეები შედარებით სუსტი კლუბები არიან.

საქართველოს ვიცეჩემპიონ ქუთაისის “ტორპედოს” წილად ყაზახეთის ,,ორდაბასი” ხვდა. იმერლები პირველ მატჩს გასვლაზე ჩაატარებენ. განმეორებით შეხვედრაში კი აზიურ გუნდს შინ, დაუხვდებიან.

საქართველოს ყველაზე ტიტულოვან გუნდ თბილისის “დინამოს” პირველი შეხვედრის გამართვა ,,დინამო არენაზე” მოუწევს. დედაქალაქური გუნდის მოწინააღმდეგე სან-მარინოს კლუბ ,,ლა ფიორიტასა” და ანდორას  ,,ენგორდანის” შორის საუკეთესო იქნება.

კენჭისყრის შედეგად საჩხერის “ჩიხურა” ლუქსემბურგის წარმომადგენელ “ფოლას” დაუპირისპირდება.
ზემო იმერლები პირველ შეხვედრას გასვლაზე გამართავენ.

უეფა-ს ევროპის ლიგის პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპის წილისყრის შედეგები: 

“ორდაბასი” (ყაზახეთი) – “ტორპედო” (საქართველო)

ფოლა (ლუქსემბურგი) – “ჩიხურა” (საქართველო)

“დინამო” (საქართველო) – “ლა ფიორიტა” (სან მარინო)/ენგორდანი (ანდორა)

“მალმიო” (შვედეთი) – “ბალიმენა” (ჩრდ.ირლანდია)/”რუნავიკი” (ფარერის კ-ბი)
“ქონაჰი” (უელსი) – “კილმარნოკი” (შოტლანდია)
“ბრეიდაბლიკი” (ისლანდია) – “ვადუცი” (ლიხტენშტეინი)
“ბრანი” (ნორვეგია) – “შემროკი” (ირლანდია)
“ვიტებსკი” (ბელარუსი) – “კუოპიო” (ფინეთი)
“სანტ ხულია” (ანდორა)/”ევროპა” (გიბრალტარი) – “ლეგია” (პოლონეთი)
“გზირა” (მალტა) – “ჰაიდუკი” (ხორვატია)
“რადნიჩკი” (სერბეთი) – “ფლორა” (ესტონეთი)
ცსკა (ბულგარეთი) – “ტიტოგრადი” (მონტენეგრო)
“მაკაბი” (ჰაიფა, ისრაელი) – “მურა” (სლოვენია)
“დებრეცენი” (უნგრეთი) – “კუკეში” (ალბანეთი)
“ჟენეში” (ლუქსემბურგი) – “ტობოლი” (ყაზახეთი)
“სტიაუა” (რუმინეთი) – “მილსამი” (მოლდოვა)
“ჩუკარიჩკი” (სერბეთი) – “ბანანცი” (სომხეთი)
“კრუზეიდერსი” (ჩრდ.ირლანდია) – “ტორსჰავნი” (ფარერის კ-ბი)
“ტურკუ” (ფინეთი) – “ბრონდბიუ” (დანია)
“პრიშტინა” (კოსოვო)/სენტ ჯოზეფი (გიბრალტარი) – “რეინჯერსი” (შოტლანდია)
“კორკი” (ირლანდია) – “პროგრესი” (ლუქსემბურგი)/”კარდიფ მეტროპოლიტან უნივერსითი” (უელსი)
“მიოლდე” (ნორვეგია) – “რეიკიავიკი” (ისლანდია)
“ლევსკი” (ბულგარეთი) – “რუჟომბეროკი” (სლოვაკეთი)
“აკადემია” (მაკედონია) – “ზრინსკი” (ბოსნია-ჰერცეგოვინა)
“ზეტა” (მონტენეგრო) – “ფეჰერვარი” (უნგრეთი)
“შახტიორი” (ბელარუსი) – “ჰიბერნიანსი” (მალტა)
“ნეფთჩი” (აზერბაიჯანი) – “სპერანტა” (მოლდოვა)
“ოლიმპია” (სლოვენია) – “რიგასი” (ლატვია)
“ჰონვედი” (უნგრეთი) – “ჟალგირისი” (ლიტვა)
“რადნიკი” (ბოსნია-ჰერცეგოვინა) – “სპარტაკი” (სლოვაკეთი)
“ალაშკერტი” (სომხეთი) – “სკოპიე” (მაკედონია)
“შიროკი ბრიეგი” (ბოსნია-ჰერცეგოვინა) – “ქაირათი” (ყაზახეთი)
“კაუნო ჟალგირისი” (ლიტვა) – “აპოლონი” (კვიპროსი)
“ვენტსპილსი” (ლატვია) – “ტეუტა” (ალბანეთი)
“კრაკოვია” (პოლონეთი) – “დუნაისკა სტრედა” (“სლოვაკეთი”)
“სტიარნანი” (ისლანდია) – “ლევადია” (ესტონეთი)
“ბარი თაუნი” (უელსი)/”კლიფტონვილი” (ჩრდ.ირლანდია) – “ჰაუგესუნდი” (ნორვეგია)
“რიტერიაი” (ლიტვა) – “კლაკსვიკი” (ფარერის კ-ბი)/”ტრე ფიორი” (სან მარინო)
“დინამო” (მინსკი, ბელარუსი) – “ლიეპაია” (ლატვია)
“ნორჩიოპინგი” (შვედეთი) – “სენტ პატრიკსი” (ირლანდია)
“აბერდინი” (შოტლანდია) – “როვანიემი” (ფინეთი)
“დომჟალე” (სლოვენია) – “ბალცანი” (მალტა)
“ლაჩი” (ალბანეთი) – “ჰაპოელი” (ბეერ-შევა, ისრაელი)
“ბუდუჩნოსტი” (მონტენეგრო) – “ნარვა ტრანსი” (ესტონეთი)
“საბაილი” (აზერბაიჯანი) – “კრაიოვა” (რუმინეთი)
“პიუნიკი” (სომხეთი) – “შკუპი” (მაკედონია)
აეკ (ლარნაკა, კვიპროსი) – “პეტროკუბ-ჰინჩესტი” (მოლდოვა)

0 კომენტარი
0

მსგავსი პუბლიკაციები

დატოვეთ კომენტარი